Strona Podkomisji KEP ds. IFŻK 
Wróć na stronę główną
Tu zapraszamy pustelnicy Skontaktuj się z nami...


Rekolekcje i Pielgrzymka Stanu Dziewic, Stanu Wdów oraz Pustelników
na Jasną Górę 3.XII.2016 r.

IDŹCIE i GŁOŚCIE

Ks. dr Arkadiusz Okroj poprowadził Apel Jasnogórski przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w czwartek 1 grudnia.

nagranie w Radiu Jasna Góra

Podczas Pielgrzymki konferencję wygłosił ks. dr hab. Bogusław Migut, prof. KUL.

tekst konferencji

Uczestniczyliśmy w Mszy Świętej koncelebrowanej w Kaplicy Cudownego Obrazu, podczas której homilię wygłosił JE Ks. Bp Kazimierz Gurda. Ksiądz Biskup spotkał się też z uczestnikami Pielgrzymki, odpowiadał na pytania i pobłogosławił na następny rok.

nagranie homilii w Radiu Jasna Góra

Rekolekcje dla dziewic konsekrowanych prowadził Ks. dr hab. Bogusław Migut, prof. KUL pod hasłem "Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary" (Mt 9,13). Odbyły się one w Domu Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
Rekolekcje dla kandydatek do stanu dziewic prowadził Ks. dr Arkadiusz Okroj, Przewodniczący Podkomisji KEP ds. IFŻK pod hasłem "Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie". Konferencje wygłosiły też dziewice konsekrowane posługujące w Centrum Promocji IFŻK. Rekolekcje odbyły się w Domu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.
W rekolekcjach dziewic konsekrowanych wzięły udział 23 osoby, w rekolekcjach kandydatek - 22 osoby. Na Pielgrzymkę IFŻK dojechało 20 osób. Panie przyjechały z 27 diecezji Polski. Było to więc bardzo interesujące, jedyne takie w roku, spotkanie osób żyjących w Stanie Dziewic i nim zainteresowanych.