Strona Podkomisji KEP ds. IFŻK 
Wróć na stronę główną
Tu zapraszamy pustelnicy Skontaktuj się z nami...


Rekolekcje i Pielgrzymka Stanu Dziewic, Stanu Wdów oraz Pustelników
na Jasną Górę 5.XII.2015 r.

BYĆ OBLICZEM MIŁOSIERNEGO OJCA

W Pielgrzymce uczestniczyło 98 osób należących do stanu wdów lub przygotowujących się do wstąpienia do tego stanu. Wysłuchaliśmy konferencji "Moja misja w świecie: Być obliczem Miłosiernego Ojca" wygłoszonej przez JE Bp. Marka Solarczyka oraz uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Spotkanie pielgrzymkowe poprowadził przewodniczący Pdkomisji KEP ds. IFŻK ks. Arkadiusz Okroj.

tekst konferencji

Rekolekcje dla stanu dziewic "Oto Ja Służebnica Pańska", które poprowadził JE Bp Marek Solarczyk, Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej. Rekolekcje odbyły się w Domu Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wzięło w nich udział 60 osób z 28 diecezji Polski oraz z Białorusi, w tym 33 dziewic konsekrowanych. Na Pielgrzymkę dojechało jeszcze 20 osób.

W Domu Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej odbyły się rekolekcje dla stanu wdów "Godna zaufania?", które poprowadził Ks. Kazimierz Skwierawski z Krakowa. Wzięły w nich udział 2 wdowy z Białorusi, 51 wdów i 1 wdowiec z 20 diecezji Polski. W Pielgrzymce uczestniczyło 98 osób, w tym 21 kandydatek do stanu wdów.